Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Nasza historia - Meble Angielskie
Nasza historia - Meble Angielskie
21620
page-template-default,page,page-id-21620,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Nasza historia

Historia którą chcę Państwu opowiedzieć jest banalnie prosta.

Robimy meble – z drewna. Meble robił mój ojciec, mój dziadek. I normalną kleją rzeczy miałem robić je ja. Kiedy ojciec poinformował mnie, kończącego ósmą klasę  – będziesz stolarzem, będziesz robił meble pomyślałem – NIGDY!   Wiedział jednak lepiej. Skąd on to wiedział?

Szkołę meblarską skończyłem w Hajnówce. Może bez przekonania, ale nauczono mnie  jeżeli już coś robię mam to robić dobrze.

Dziadek i ojciec kochali pracować , praca kochała ich i mnie . Dla mnie początkowo była to miłość bez wzajemności. W wolnym czasie – zawsze starano sie żebym nie miał go zbyt dużo , pracowałem w zakładzie ojca . Do dziś pamiętam swój pierwszy dzień pracy

Ojciec zawsze stronił od tandety , może dlatego  „delikatnie ” skłaniał mnie do ręcznej pracy w drewnie . Starał się zainteresować historią meblarstwa , a wszelkie forniry nie mówiąc już o litym szlachetnym   drewnie były na wagę złota. Miał w sobie coś z duszy artysty , słowiańskiej duszy , pewnie odziedziczył tą cechę po swoim dziadku a moim pradziadku, urodzonym w Moskwie który  grał na rogu w orkiestrze Cara Mikołaja II.

W czasach kiedy historia miała jeden słuszny kierunek trudno było robić historyczne meble można je było jednak bez problemu kupić i odnawiać . Antyki to był chyba początek przygody z klasyką meblarstwa .

Przygody z meblami na które moda nie przemija , mebli w angielskim stylu .

Zaczęliśmy produkować angielskie biblioteki do  gabinetów , klasyczne biurka , pięknie gięte komody. Wszystko ze szlachetnego drewna . Dyrektorskie fotele chesterfield , skórzane sofy i  skórzane kanapy .Meble których proporcje dopracował czas i ich użytkownicy.   Profilowaliśmy pilastry , gięliśmy fronty , rzeżbiliśmy – i tak jest do dzisiaj. Ojciec nauczył mnie intarsji , politurowania .  Wtedy już wiedziałem że zamiast zwykłego wkręta w meblu można użyć jeszcze bardziej zwykłego tradycyjnego stolarskiego złącza – nawet trzeba to zrobić. A wszechobecny plastik należy zastąpić naturalną okleiną i politurą. Bo naturalne drewno jest piękne dlatego ,że nigdy nie znajdziemy takiego o identycznym rysunku słoi , bo żeby je dobrze obrobić potrzeba dużo wiedzy i pracy . I to jest właśnie ta wartość

Trudna jest droga którą wybrałem , a efekt mojej pracy klienci codziennie weryfikują ze swoimi oczekiwaniami  . Mam nadzieję Państwa nie zawieść.

Kiedy ojciec poinformował mnie, kończącego ósmą klasę - będziesz stolarzem , będziesz robił meble pomyślałem - NIGDY! Wiedział jednak lepiej. Skąd on to wiedział ?

Print Friendly, PDF & Email