Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Cis - drewno i fornir - Meble Angielskie
Cis - drewno i fornir - Meble Angielskie
21807
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21807,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Cis – drewno i fornir

Cis – drewno i fornir

Charakterystyczną cechą tych drzew jest dwupienność – każdy cis składa się z dwóch pni, z których każdy jest osobnikiem innej płci. Na całym świecie występuje niecałe dziesięć naturalnych odmian cisa i całe mnóstwo stworzonych przez człowieka odmian krzyżówkowych. Cis jest drewnem niezwykle cenionym z uwagi na jego twardość, pod względem której wśród krajowych dorównuje mu jedyne jesion. Często wykorzystywany jest także ze względu na bardzo ozdobny charakter – pod tym względem z kolei porównywany jest do takich gatunków, jak jodła.

Regały z drewna cisu wykonywaliśmy kilkukrotnie, materiał zaskoczył nas samych. Fornir zbliżony do czeczoty, z delikatnymi sękami wzór słoi układa się w płomienie.

Charakterystyczny rysunek wymaga staranności przy składaniu forniru, biblioteczka z drewna to rzadkość którą jesteśmy w stanie wykonać.

Print Friendly, PDF & Email
Date

14 stycznia 2016

Category

Kolekcje oklein