Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Kuchnie drewniane, zebrano naturalny fornir i drewno
Kuchnie drewniane, zebrano naturalny fornir i drewno
21812
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21812,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Zebrano

Zebrano

Kuchnie drewniane

W czasach kiedy wszechobecny plastik znajduje zastosowanie w każdej dziedzinie naszego życia, czasami nawet z powodzeniem udaje drewno, my stawiamy na naturalne, ekologiczne materiały.

Kuchnia drewniana nie może być drewniana tylko z nazwy. Fronty kuchenne wykonujemy z dębu, olchy , lub każdego innego drewna – według Państwa życzeń. Oklejamy naturalnym fornirem, np. fornirem zebrano, a korpusy wykonujemy z klejonych listewek naturalnego drewna.

Kuchnia z wyspą – wykonana na wymiar,  bez użycia płyty wiórowej, MDF-u, fornirowane fornirem zebrano – kuchnia zebrano.

W wycenie zawsze zawarty jest koszt oświetlenia, również oświetlenia LED, okuć, montażu i transportu.

 

 

Zebrano, lub też zingana, to rodzaj drewna egzotycznego pozyskiwanego z drzew rosnących w Afryce Zachodniej oraz Centralnej (zwłaszcza w Kongo, Kamerunie oraz Gabonie). Drzewa te mają kształt cylindryczny, niejednokrotnie lekko zdeformowany. Mogą one osiągać do 40 metrów wysokości, z czego 20 metrów to wysokość pnia. Najbardziej charakterystyczną cechą drewna zebrano jest jego usłojenie, które tworzą jasne i ciemne pasy – stąd też nazwa tego gatunku, który przypomina ubarwienie zebry.Mamy dwa rodzaje drewna zebrano. Drewno bielaste – wyróżnia się barwą od białawej do szarości, natomiast twardziel to kolor jasno bądź szarobrązowy. Co więcej, twardziel cechuje się również licznymi cienkimi żyłkami, które mogą mieć kolor szarobrązowy, ciemnobrązowy albo oliwkowo-brązowy. Zebrano jest drewnem ciężkim i bardzo trwałym – z uwagi na występowanie w nim dużych ilości naturalnych żywic ma wysoką odporność na działanie warunków zewnętrznych. Mimo, że jest ono dość twarde to jednocześnie wykazuje sporą elastyczność, dzięki czemu jest także odporne na zginanie.

Print Friendly, PDF & Email
Date

14 stycznia 2016

Category

Kolekcje oklein