Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Orzech czeczot , korzenny - fornir intarsja - Meble Angielskie
Orzech czeczot , korzenny - fornir intarsja - Meble Angielskie
21784
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21784,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Orzech czeczot , korzenny – fornir intarsja

Orzech czeczot , korzenny – fornir intarsja

Drewno orzecha włoskiego jest bardzo łatwe do rozpoznania; nie tylko budowa, ale i bardzo charakterystyczna barwa, wykluczają w tym wypadku możliwość jakichkolwiek pomyłek.Barwa drewna jest niejednolita: wąski biel zabarwiony jest na szaro (biało-szaro) lub siwo; twardziel ma barwę bardzo niejednolitą — od szarożółtej do brązowej, względnie czarnobrązowej, prawie zawsze z plamami lub paskami ciemniejszymi. Drewno z drzew wyrosłych w naszym kraju ma biel zwykle dużo jaśniejszy od twardzieli. Drewno sprowadzane z krajów śródziemnomorskich ma cały przekrój dość jednolicie przebarwiony na kolor czekoladowobrązowy. Używany bywa głównie na okleiny. Na ten cel szczególnie cenione są tzw. główki czyli odziomkowe części pnia wraz z karpą po obrąbaniu wszystkich korzeni “na gładko”. Z takiego drewna uzyskuje się okleinę z zawiłym układem włókien, wzorzystą, dekoracyjną.

 

FAQ Najczęściej zadawane pytania.

Jestem artystą, bardzo dużą wagę przywiązuję do wyglądu przedmiotów którymi się otaczam. Zależy mi na specjalnym doborze usłojenia drewna z którego zamówię meble.

Angielska manufaktura to również manufaktura artystyczna – staramy się żeby nasze meble były w równym stopniu piękne i funkcjonalne. Bardzo dużo czasu przed budową mebli poświęcamy na odpowiedni , zgodny z ustaleniami dobór materiałów. A jest w czym wybierać.

Print Friendly, PDF & Email
Date

14 stycznia 2016

Category

Kolekcje oklein