Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Gabinet w stylu angielskim i biblioteka na wymiar, z kryształowymi szybami
Gabinet w stylu angielskim i biblioteka na wymiar, z kryształowymi szybami
22187
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22187,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Biblioteka na wymiar Kensington Palace zamknięta ( Kensington Palace bookcase )

Biblioteka na wymiar Kensington Palace zamknięta ( Kensington Palace bookcase )

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowaniu mebli do gabinetów, biur, kancelarii adwokackich i radcowskich, biblioteka na wymiar. Manufaktura Angielska to solidna ręczna robota, indywidualne projekty, jednostkowe niepowtarzalne wzory.

Gabinet w stylu angielskim  to  przede wszystkim majestatyczna mahoniowa biblioteka, dwustronne biurko i głęboko pikowany, wykonany  z naturalnej skóry fotel chesterfield. Takiego zestawu mebli nie da się pomylić z żadnym innym i żadnym innym zastąpić. Dobrze wykonany , służył będzie pokoleniom i niezmiennie , codziennie zachwycał swoich użytkowników. Staramy się, aby budowane przez nas meble były jednakowo piękne co funkcjonalne. Odpowiednio projektujemy rozstaw półek w bibliotekach , dopasowując ich wysokość do standardowych i niestandardowych wielkości książek.  Pamiętamy o tym, że niektóre woluminy obciążają półki ponad miarę, dlatego w zależności od potrzeb zwiększamy ich wytrzymałość. Informacje uzyskane od Państwa podczas projektowania,  rozmowy i wizyty, mają tę zaletę, że biblioteka na wymiar,  powstają specjalnie dla Was i spełniają Wasze potrzeby w stu procentach. Mamy taka nadzieję.

Biblioteka na wymiar wykonana na wzór tych, które znajdziemy w klasycznych, angielskich gabinetach. Podstawę konstrukcji stanowi deska olchowa – fronty, boki i półki wykonane z klejonych listewek drewna, dodatkowo pokrytych obłogiem.  Jak przystało na klasyczne, meble biblioteczne, biblioteka  pokryta jest naturalną okleiną mahoniową. Meble wykonane w 100% z drewna, bez użycia płyty MDF lub płyty wiórowej, o materiale użytym do budowy mebla decyduje ostatecznie klient.

Przed położeniem lakieru mebel pokrywany jest specjalną pastą, uwidaczniającą rysunek słoi drewna mahoniu. Ostatnia warstwa lakieru przecierana jest ręcznie środkiem, którego użycie nadaje lakierowi efekt politury.

Mebel wykonany w konstrukcji skrzyniowej z drzwiczkami chowanymi w oskrzyni, jest to technologia, która wymaga od  rzemieślnika wysokiej precyzji wykonania. Specjalnie selekcjonowana okleina, układana jest na drzwiczkach mebla w geometryczne intarsje, na wzór mebli art deco. Umiejętne wykorzystanie piękna naturalnego drewna, daje niesamowity efekt w gotowym meblu, ociepla wnętrze i nadaje mu klasycznej elegancji. Czoła szuflad zdobione są geometryczną intarsją, na kształt kopertki, na styku forniru wstawiony jest ornament – tzw żyłka.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Date

29 stycznia 2016

Category

Biblioteki