Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/platne/manufakturaangielska/public_html/wdrozenie/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 486
Fotel i sofa Chesterfield model Królowa Anna Manufaktura Angielska
Fotel i sofa Chesterfield model Królowa Anna Manufaktura Angielska
22048
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22048,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.8.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Fotel i sofa Chestefield model Królowa Anna

Fotel i sofa Chestefield model Królowa Anna

Fotel i sofa Chestefield model Królowa Anna ( Queen Anne sofa & chair )

Określenia „chesterfield” w stosunku do mebla do siedzenia według słownika Oxford  używano już na początku XIX wieku. Przyjęto, że zawdzięczają one swą nazwę Philipowi Stanhope — hrabiemu Chesterfield, który  w XVIII wieku zlecił  lokalnemu rzemieślnikowi wykonanie siedziska odpowiedniego dla dżentelmena. Miało być komfortowe i umożliwiać siedzenie z wyprostowanymi plecami, a tapicerka nie mogła się marszczyć. W ten sposób powstał pierwowzór mebla, dziś znamy  jako sofa Chesterfield, fotel Chestefield. Miał charakterystyczne pikowanie, duże guziki i zaokrąglone podłokietniki.
Meble Chesterfield, a w szczególności sofa Chesterfield szybko stały się nieodłącznym elementem wyposażenia londyńskich klubów dżentelmenów, eleganckich gabinetów i zyskały kształt, znany do dziś. Tapicerowano je wyłącznie naturalną skórą, wytwarzano najczęściej w dwóch kolorach – czarnym i brązowym. Do dziś dnia gabinet w stylu klasycznym, kojarzy się z zapachem cygar i meblami Chestefield.

Wszystkie nasze meble wykonujemy ręcznie i osobiście, dlatego jesteśmy w stanie dopasować ich wymiarów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zmiana wymiaru i 1 lub 2 cm nie stanowi dla nas problemu, a Państwu daje przyjemność użytkowania mebla zaprojektowanego i wykonanego specjalnie dla Was.

Print Friendly, PDF & Email
Date

19 stycznia 2016

Category

Meble CHESTERFIELD